ÇATI İZOLASYONU

Çatı İzolasyonu nedir?

Çatı izolasyonu; Binanın çatısından gelecek olumsuz etkenlerin önüne geçmek ve çatının ömrünü uzatmak için yapılan önemli bir çatı uygulama işidir. Çatı izolasyonu yağmur sularından, dolu, sağanak, kar ve benzeri dış etkenlerin yapı içerisine girmesini engelleyen bir izolasyon, yalıtım uygulamasıdır.

Çatı İzolasyonu neden yapılır?

Su, çatıdan ve cephe birleşim noktalarında içeriye sızmaya çalışır. Çatı İzolasyonunda önemli olan, su yalıtım malzemelerin çatı tipine uygun olarak seçilmesi, uygulanması ve çatıyı delip geçen bölgelerin detayların iyi çözülmesi, çatı izolasyon yalıtımının performansı ve devamlılığı açısından önemlidir. Toprak üstü yapı dış kabuğunda en büyük problemler hatalı malzeme seçimi ve yanlış çatı izolasyon  uygulamasından kaynaklanmaktadır.

Çatı İzolasyon

Çatı İzolasyon konusunda profesyonelleşmiş olan Kartal Çatı her türlü çatı izolasyon hizmetini sunmaktadır. Çatı izolasyonu, temel izolasyonu, perde izolasyonu, su izolasyonu hizmetlerinden başlıcaları.

Çatı izolasyoonu
Çatı izolasyonu

Uzun ömürlü, konforlu ve kullanım süreci boyunca en az bakım ve onarım gerektiren yapıların tasarlanması, ancak doğru uygulanmış çatı izolasyonu  ve amacına uygun seçilmiş çatı izolasyon su yalıtım malzemeleri ile gerçekleşebilir.